Firma

Firma Vanstar została założona w 1993 roku.

W pierwszych latach działalności wytwarzała elementy układu wydechowego przeznaczone do samochodów ciężarowych produkcji polskiej. Odpowiadając na zapotrzebowanie klientów oferta została poszerzona i obecnie obejmuje kompletne układy wydechowe do wszystkich wiodących marek pojazdów użytkowych.

Prowadząc działalność systematycznie budowaliśmy naszą pozycję na europejskim rynku, doskonaląc jakość oraz technologię produkcji. Przełomowe wydarzenia w historii firmy Vanstar to oddanie nowych hal produkcyjnych w 2005, 2008, 2010 i 2017 roku oraz wdrożenie norm: ISO-TS 16949, ISO 9001 i ISO 14001. Pozwoliło nam to na zwiększenie skali i wydajność produkcji oraz stałe polepszanie jakości.

 

Oferta

Nasze wyposażenie produkcyjne, to cały szereg maszyn sterowanych numerycznie (CNC). Korzystamy z najnowszych rozwiązań na wszystkich etapach procesu produkcyjnego, już od momentu tworzenia oprzyrządowań i narzędzi do nowych produktów. Własna narzędziownia wyposażona w obrabiarki CNC bardzo ułatwia szybkie wdrażanie nawet najtrudniejszych technologicznie produktów. Kolejne maszyny CNC znajdują się na każdym etapie wytwarzani. Począwszy od rozkroju blach na laserze, poprzez gięcie rur, obróbkę blach, montaż po wytwarzanie wyrobu gotowego. Wyroby przechodzą cały szereg kontroli w całym procesie produkcji, po kontrolę końcową wykonywaną przez komórkę kontroli jakości, wyposażona między innymi w laserowe ramię pomiarowe CIMCORE oraz skaner.

Używamy zaawansowanych programów do projektowania w formacie 3D m.in.: Solid Edge, Delcam Power INSPECT. Wszystkie dane techniczne są przesyłane bezpośrednio do komputerów maszyn, które wykonują procesy produkcyjne. Dzięki takiemu podejściu unikamy ludzkich błędów.
Techniki produkcyjne i nowoczesne oprzyrządowanie pozwala nam produkować elementy układu wydechowego minimalizując spawanie do niezbędnego minimum. Dzięki temu trwałość naszych produktów jest wyższa od produktów konkurencyjnych. Dokładamy wszelkich starań by osiągać jakość identyczną z wersjami oryginalnymi.

Oferta Vanstar obejmuje zaawansowane rozwiązania dla przemysłu. Większość posiadanych przez nas maszyn jest sterowana komputerowo – CNC. Projektowanie detali odbywa się na komputerze w programach typu CAD. Dane przesyłane są bezpośrednio do maszyn. Unikamy w ten sposób błędów spowodowanych czynnikiem ludzkim jak również uzyskujemy wysoką wydajność i precyzję.

 

Nasze zdolności technologiczne umożliwiają m.in:

– produkcję rur wydechowych, do systemów dolotowych i chłodzących,
– gięcie profili,
– laserowe cięcie elementów płaskich oraz trójwymiarowych (w tym elementów tłoczonych, rur i profili giętych),
– toczenie i frezowanie,
– tłoczenie na prasach hydraulicznych,
– obróbkę wibrościerną
– wykonywanie testów jakościowych,
– przeprowadzanie testów ciśnieniowych,
– usługi projektowania CAD-CAM.